TIP

48 modulů komplexního systému, který pro Vás neustále rozvíjíme !

více informací

Kukburk capital

  Elektronická evidence výroby a prodejů na jatkách ve společnosti Kukburg Capital  

 
Kukburg Capital je jednou ze společností skupiny Kukgurg a věnuje se mimo jiné tradičnímu zemědělství. Na pastvinách bez použití jakékoli chemie chovají přirozeným způsobem vybraná plemena hovězího skotu a ovcí – Skotské Highlandery, Skudde ovce a jelení zvěř. Zvířata pak poráží v klidném a bezstresovém  prostředí na vlastních jatkách. Maso a vnitřnosti pak prodává jako balíčky, nebo spotřebovává k výrobě masných výrobků. 
S rostoucím počtem poražených kusů vznikl logicky požadavek na optimalizaci evidence poraženého masa a následné výrobě a prodeji jak balíčků masa a vnitřností, tak masných výrobků. 
Jelikož společnost už ekonomický systém IS IMES používala, došlo k úpravám IS IMES tak, aby vyhovoval specifickým požadavkům v této výrobě. Společnost má zahraniční majitele a část produkce je orientována na německy mluvící země.
 

Implementace evidence jatek v IS IMES  

V IS IMES se řeší evidence čtvrtek poražených zvířat  a po určité době jejich vyskladnění pro rozbourání. Při naskladnění se do stavů zásob zapisuje vedle data porážky i číslo zvířete
Naskladnění balíčků masa s automatickým tiskem polepovací etikety. Etiketa vyhovuje jak aktuální legislativě (č. zvířete, datum porážky, datum spotřeby do..), tak i požadavkům uživatele na design. Všechny důležité údaje na štítcích jsou dvojjazyčně – česky a německy.  Každý balíček má přidělené jedinečné číslo skladové položky, které se tiskne na etiketě formou čárového kódu.  
Pro masné výrobky (klobásy, paštiky ..) se na etiketách tiskne navíc i složení a výživové hodnoty.  
Vyskladnění prodejem  je maximálně automatizováno (čtečky čárových kódů a  prodejní ceny z udržovaných ceníků ..).  Vystavení  faktur splňuje jak požadavky uživatele na design a jazykovou úpravu, tak i platnou metodiku pro vedení účetnictví (více měn, vedení saldokonta v cizí měně …).  
Díky specificky vytvořeným  přehledům a sestavám má obsluha přehled o „výtěžnosti“ a kontrolu váhy čtvrtek a vyrobených výrobků u každého poraženého kusu.
 

Výsledky projektu 

Začlenění výroby jatek do kompletního podnikového informačního systému IMES  
Zrychlení procesu skladové evidence, inventur a obchodu (především v možnosti tisku etiket přímo při naskladnění výrobou, využitím čteček čárových kódů při vyskladnění a eliminací zpracování dokladů a vedení veškerých ručních sledování mimo informační systém)  
On-line informace o aktuálním stavu jednotlivých balíčků masa, masných výrobků … 
On-line porovnání hmotnosti poraženého kusu a výrobků z něj
Veškerá data jsou obsluze k dispozici v přehledech k filtrování dle všech požadovaných údajů
Polepovací etikety a faktury plně navazují na platnou legislativu, požadavky odběratelů i uživatele  
Chcete dostávat nejnovější informace z IMES ?
Jednoduše se přihlašte k odběru zadáním Vaší e-mailové adresy a odesláním.
Načítám, prosím vydržte...